FPSLogo1

Practice Problem 2 Rankings

HOME

2018-19

CALENDAR

PROGRAMS

REGISTRATION

RESOURCES

AWARDS

DOWNLOADS

SITE MAP

ABOUT

District

School

Team members

Coach

Senior

Division -Gold

Fairfax County

Thomas Jefferson HS for Science & Technology

Kim, Shin, Li, Dixit

Glover

Fairfax County

Thomas Jefferson HS for Science & Technology

Chen, Pak, Kim, Ryu

Glover

Fairfax County

Thomas Jefferson HS for Science & Technology

Chue, Wong, Hwang, Gao

Glover

Middle

Division -Gold

Chesterfield County

Robious Middle

Bray, Franklin, Nelson, Scott

Stanley

Chesterfield County

Robious Middle

Knorr, Caudle, Green, Goodman

Stanley

Fairfax County

Thomas Jefferson HS for Science & Technology

Chen, Banduri, Gupta, Gupta

Glover

Fairfax County

Thomas Jefferson HS for Science & Technology

Nalluri, Karlekar, Swabhi, Koranki

Glover

Gloucester County

Peasley Middle

Day, Gilott, King, Sumervell

VanVranken

Norfolk

Academy for Discovery at Lakewood

Miskill, Kurtz, Li, Cox

Gulledge

Junior

Division Gold

Powhatan County

Flat Rock

Stopf, Hinson, Betz, Kelley

Wolf

Powhatan County

Flat Rock

Reilly, Duke, Barr, Soderstrom

Wolf

Senior

Division Silver

Fairfax County

Thomas Jefferson HS for Science & Technology

Raghauan, Shenoy, Heller, Tan

Glover

Fairfax County

Thomas Jefferson HS for Science & Technology

Soneskla, Sapre, Bedi, Goda

Glover

Fairfax County

Thomas Jefferson HS for Science & Technology

Lu, Li, Li, Kuishueshtha

Glover

Middle

Division Silver

Chesterfield County

Robious Middle

Layton, Rucker, Copi, Stephenson

Stanley

Chesterfield County

Robious Middle

MacPhaaic, Scholtz, Lipanovich, Munoz

Stanley

Chesterfield County

Robious Middle

Jones, Berger, Fearrington, Adams

Stanley

Chesterfield County

Robious Middle

Long, DeJarnette, Mueller, Barribeau

Stanley

Gloucester County

Peasley Middle

Brownley, Driver, King, Landry

Bogue

Norfolk

Academy for Discovery at Lakewood

Willock, Mowery, Kampman, Rice

Gulledge

Junior

Division Silver

Gloucester County

Peasley Middle

Halterman, West, Klink, Talbot

Chapman

Powhatan County

Powhatan Elementary

DiNardi, Durham, Samuels, Vaughn

Dolan

Senior

Division Bronze

Fairfax County

Thomas Jefferson HS for Science & Technology

Palicherla, Bhat, Pareek, Annadi

Glover

Fairfax County

Thomas Jefferson HS for Science & Technology

Misra, Reddygari Sanad, Arora

Glover

Westmoreland County

Washington & Lee High

MacNamara, Broglir, Wallace

Weldon

Middle

Division Bronze

Chesterfield County

Robious Middle

Tripathi, Johnson, McCullen, Squarzini

Stanley

Gloucester County

Peasley Middle

Halterman, Nelson, Saunders, Trist

VanVranken

Powhatan County

Powhatan Middle

Allen, Bell, Wiedrich, O'Sickey

Haskins

Powhatan County

Powhatan Middle

Cosgrove, Buczkowski, Gillespie, Kelley, Quinn

Haskins

Powhatan County

Powhatan Middle

Mack, Hughes, Cote`, Phillips

Haskins

Richmond

Seven Hills

Chevalier, Beazley, Polsky, Gaeser

O'Connor

Junior

Division Bronze

Powhatan County

Powhatan Elementary

Scythes, Booker, Stevens, Toman

Anderson

Powhatan County

Flat Rock Elementary

Johnson, Jamerson, Bremer, Moser

Wolfe

Individual Junior

Division Gold

Powhatan County

Pocahontas Elementary

Murphy

Anderson

Individual Junior

Division Silver

Powhatan County

Pocahontas Elementary

Boyle

Dolan

Drones

Scoring Range

Practice Problem 2 topic description

**D O W N L OA D S

FPS Process Materials

2018-19 Information

••2018-19 SEASON

Topics

Rules

Calendar

Workshop

Program Registration

•••R E S O U R C E S

Quick Reference Guide

Power Strategies

Support

FPSP International

FPSP Mart

**V I R G I N I A F P S

About Us

Program Components

Site Map

2018 State Bowl Results

2018 IC Virginia Results

Copyright © 2019 Future Problem